Азов News

Як придбати фансировину на торгах

Неможливо описати усі блага, які має людство від лісів. Їхнє значення безцінне і для екології, і для економіки та розвитку цивілізації. Ми могли б говорити про здоров’я, про економіку та промисловість. Але всього цього було б недостатньо. Деревина — це життя. Надзвичайно важливим є розумне управління лісовими ресурсами країни. Ліси — один із найбільш цінних відновлюваних природних ресурсів і найширшим рослинним утворенням на земній кулі. За обсягом виробництва біомаси вони перевершують інші утворення, оскільки на них припадає близько 70% органічної маси, що виробляється всією рослинністю Землі.

Управління лісом

Лісові господарства охоплюють діяльність із використання лісу (головним виробництво деревини) та діяльність, пов’язану із підтримкою довговічності дерев в умовах їх експлуатації: розведення, охорона, утримання та розширення лісових ресурсів. Додатковими елементами управління лісами є: отримання врожаїв підліску, ялинок та реалізація непродуктивних ресурсів лісу, пов’язаних із захистом повітря, води та ґрунту. Для потреб ведення лісового господарства ліси поділяються на кілька типів:

  1. хвойні ліси;
  2. листяні ліси.

Кожен із цих видів потребує догляду та правильного прорідження.  За для якісного відновлення лісових масивів, лісгоспи постійно проріджують, чистять та складують деревину, відповідно до сортів. Наступний етап — реалізація дерева та інших продуктів лісозаготівельників через Прозорро-продажі sale.uub.com.ua.

Головними аспектами якісного управління лісом є:

  • універсальний захист лісу;
  • стійкість утримання лісу;
  • безперервність та стійке використання всіх функцій лісу;
  • збільшення лісових ресурсів.


Управління лісами здійснюється на основі законодавства України та міжнародних документів, які мають як обов’язковий, так і рекомендаційний характер. 

Продажі деревини

За для раціонального збереження, відновлення та стабільного фінансового зростання урядом України ще у 2020 році впроваджено обов’язкову реалізацію деревини різних гатунків через систему електронних аукціонів Прозоро. Лісові господарства через авторизовані електронні платформи як от Українська універсальна біржа https://sale.uub.com.ua/news/prodazh-fansyrovyny-u-systemi-prozorro-sale продають кругляк, пиломатеріали, технічну деревину тощо. Такий підхід дозволив не тільки професійно підійти до справи, а й значно збільшити приріст доходу.

Організація продажу деревини 

Сучасні закупівельні організації потребують запровадженої нової системи документів, щоб ефективно функціонувати. Звичайно, мова йде не про офіційне оформлення всього, а скоріше про розробку окремих рішень, які відповідають найкращим практикам прозорих продажів. При проведенні заходів, спрямованих на професіоналізацію сфери прозорих продажів, варто враховувати типи використовуваних документів:

  • Нормативні акти та усталені процедури продажів;
  • організаційна документація;
  • оперативні документи, що використовуються в процесі продажів.

Добре структурований опис організаційної посади не тільки полегшує розподіл компетенцій, але є інструментом, який підтримує процеси в середині аукціону. Це дозволяє швидко зорієнтуватися учасникам та швидко налагодити комунікацію.