Азов News

Особливості тендерних замовлень на газове паливо

Тендерні замовлення – це не завжди робота з матеріальними предметами. Звичайно, всі звикли до того, що закупівлі – це певний процес, в ході якого компанія замовляється певна кількість продукції. Це можуть бути якісь меблі, медичне обладнання, техніка и тому подібне. При цьому, говорячи про систему Прозорро, э можливістю проводити закупівлю різних послуг. В даному випадку мова йде про газове паливо. В сучасному світі, державні установи зобов’язані проводити всі закупівлі через систему Прозорро і навіть такі ресурси не є виключенням. Варто нагадати, що для роботи з замовленнями потрібно обрати один з майданчиків авторизованих з системою Прозорро. Скористатися сайтом tender.uub.com.ua й пройти реєстрацію можуть як досвідчені підприємці, так и новачки.

Газ це послуга чи товар

Досить цікаве питання полягає в тому, що це взагалі за вид закупівель і як їх правильно оформляти. Насправді, газ водночас може бути як послугою, так і товаром. Тут все залежить від певних обставин.

  • Розподіл природного газу – це послуга;
  • Закупівля природного разу для подальшого використання – це товар;
  • Транспортування газу з одної точки до другої – це послуга.

Це лише декілька прикладів. Якщо поглибитися в цю тему біль детально, можна дізнатися ще більше цікавої та корисної інформації.

Яку процедуру варто обрати

Варто нагадати, що тендер – це не завжди публічне явище і є декілька видів проведення подібних процедур.

Важливо відмітити те, що вид послуги залежить від того, яка є сума закупівлі. В даному випадку ми говоримо про об’єми газу, коли сума перевищує показник в 200 тисяч гривень.

Виходячи з цього, стає зрозумілим, який тип тендерних закупівель обрати:

  • Розподіл природного газу – переговорна процедура;
  • Транспортування газових ресурсів – переговорна процедура;
  • Постачання природного газу – відкриті тендерні торги.

Самим надійним методом все ще вважаються відкриті торги. Причина полягає в тому, що вся інформація по проведеним закупівлям зберігається на сайті і в будь-який момент вона може бути опублікована.

Це означає, що вірогідність проведення якихось махінацій значно знижується. При цьому, важливо розуміти, що завжди є ризик того, що навіть у державних установ можуть бути особливі домовленості з певними виконавцями. Це означає, що навіть більш вигідні й логічні кандидати можуть навіть не отримати шансу на проведення поставок газу.