Азов News

Для чого була створена асоціація біржових та електронних майданчиків

Серед громадських об’єднань, що є незалежними та не пов’язаними з комерцією, особливо виділяється асоціація «Біржових та електронних майданчиків». До неї увійшли електронні торгівельні платформи, яких наразі існує близько 4 десятків. Ці торгівельні майданчик авторизовані в системі Прозорро і під’єднані до її центральної бази лотів.

Головне призначення цієї системи – це забезпечення прозорості та доступності онлайн торгів. В свою чергу електронні платформи виконують роль майданчиків, на яких покупці взаємодіють з продавцями. В якості продавців в цій системі виступають державні та комунальні підприємства, а покупцями можуть бути будь-які фізичні чи юридичні особи.

Для того щоб діяльність електронних онлайн платформ була прозорою та відкритою, приватні підприємства створили асоціацію. Всі, хто до неї увійшли, ведуть свою діяльність на ринку біржових послуг прозоро та відкрито, тобто відповідно до вимог законодавства.

Ринок арештованого майна

Серед усіх ринків, що є в асоціації, особливо виділяється ринок арештованого майна, який зовсім недавно характеризувався наявністю великої кількості тіньових схем. Майно, що вилучалося у боржників виконавчою службою на основі рішення суду, продавалося задешево на закритих торгах, в яких приймали участь тільки обрані. Серед цих обраних могли бути ті, хто мають корисні знайомства або дають хабарі.

Але як тільки на цей ринок була допущена система Прозорро.Продажі, все змінилося, так як держава зобов’язала представників виконавчої служби продавати арештоване майно боржників через відкриті онлайн торги. Такі аукціони проводяться на електронних торгівельних майданчиках та являються доступними до усіх бажаючих. Більше корисної інформації про те, як сьогодні працює ринок арештованого майна в Україні, можна дізнатися на цьому сайті https://aeaep.com.ua/information/areshtovane-majno-bude-prodavatysia-na-prozorro-sale/.

Головна спрямованість асоціації

Основною ціллю цієї організації є забезпечення прозорості ринку товарів та послуг, а також надання усіх необхідних інструментів та механізмів для підвищення його ефективності. Також асоціація забезпечує повний юридичний супровід усіх своїх членів, захищає їх права та достигання інтересів. Подібних суспільних спільнот в Україні немає. Участь в ній дає багато переваг. Щоб стати членом асоціації, необхідно надати на перевірку пакет документів.